RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Hobart dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hobart 419379-1 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 419379-1 Thermistor Probe 14 Inch Length for Frying Equipment
| Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 419379-1 |
| Manufacturer Part # | 419379-1 |
| Height | 2.5" |
| Width | 4.9" |
| Depth | 13.75" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 419379-1 Thermister Probe, 14" Long With 3/8" Stuffing Box, Fryer 1gr45c 1gr45d 1gr65c 1gr65d 1gr85c 1gr85d Gr35f, Gr45f Gr65f Gr85f Grc35f Grc45f Grc65f Grc85f Grd35f, Grd45f Grd65f Grd85f Grs35f Grs45f Grs65f Grs85f
