RestaurantSupply.com is your trusted source for Vulcan Hart aftermarket commercial oven parts and accessories.
- Engineered to match existing Vulcan Hart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Vulcan Hart 418520-1 commercial oven parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart 418520-1 11.5 Inch Support Basket Stainless Steel Corrosion Resistant
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 418520-1 |
| Manufacturer Part # | 418520-1 |
| Height | 0.25" |
| Width | 11.5" |
| Depth | 13" |
| Weight | 1.54 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 418520-1 Length 11 1/2", 292 Mm, Width 13 1/2", 343 Mm
