Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Vulcan Hart aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Vulcan Hart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Vulcan Hart -417868 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart -417868 20.5 Inch Oven Rack .375 Inch Frame .187 Inch Wire with Back Stop
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | -417868 |
| Manufacturer Part # | -417868 |
| Height | 1.3" |
| Width | 20.5" |
| Depth | 25.5" |
| Weight | 7.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart -417868 [ 20.5" F/b] [25.75" L/r] [ .375" Frame ][.187" Wire] Back, Stop Product Stop, Vulcan Oven 36l-59 36l-70r 60l-59 60l-70r 160l-59, 160l-70r 260l-59 260l-70r E36 E36b E36f, E60 E60b E60f H101l59 H102l59 H103l59 H104l59., Standard Oven 36l 481l/lc 148l/lc, 60l/lc/lcc 160l/lc 260l/lc/lcc Vg36
