Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 417426-00002 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 417426-00002 86.5 Inch Door Gasket Type C Round Fiberglass Gray
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 417426-00002 |
| Manufacturer Part # | 417426-00002 |
| Height | 2" |
| Width | 6" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 417426-00002 Door Gasket [ 86.5" ] [woven Fiberglass ] [ Type C], [ Gray ] [ Profile Round ] [clips Mount 3-1/16" Ctrs ], Vulcan Oven W/ Lc Suffix
