Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 417056-00002 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 417056-00002 8 Inch Basket Hanger for Vulcan Fryers
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 417056-00002 |
| Manufacturer Part # | 417056-00002 |
| Height | 2" |
| Width | 8.25" |
| Depth | 13" |
| Weight | 2.08 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 417056-00002 Basket Hanger, Vulcan Fryer 1gpc12 1gr35m 1gr45c 1gr45d 1gr45m, 1grc35 1grc45 1grd45 1grs35 1grs45 Gpc12 Gpc12s, Gpc16 Gpc16s Gr35 Gr35f Gr45 Gr45f Grc35f Grc45f, Grd35f Grd45f
