Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hobart 415952-G1 2-1/4 Inch Magnetic Latch to Strike Curved Handle
| Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 415952-G1 |
| Manufacturer Part # | 415952-G1 |
| Height | 1" |
| Width | 2.25" |
| Depth | 11" |
| Weight | 1.84 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 415952-G1 Magnetic Latch, Latch Is Magnetic/mechanical Which Has A Roller Latch That, Locks Onto The Strike And Has A Magnetic Bar., Curved Handle No Lock, Length 10-1/2", Width 1", Inside Screw Centers 4-5/8", Outside Screw Centers 5-1/4", For Series 2824 9175 172, Carter Hoffmann Cabinet, Vulcan, Wells Oven M4200 Oc2hg
