Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
AllPoints 41500.101 4.4 Inch Piston Head Alloy for Commercial Espresso Machines
Item:
#1524557
Technical details
| Manufacturer | Thermoplan AG |
|---|---|
| Model Number | 41500.101 |
| Manufacturer Part # | 41500.101 |
| Height | 1.6" |
| Width | 4.4" |
| Depth | 6.7" |
| Weight | 16 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
AllPoints 41500.101 4.4 Inch Piston Head Alloy for Commercial Espresso Machines