RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart sauce pots and stock pots.
- Authorized Hobart dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hobart 413228-1 sauce pots and stock pots
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 413228-1 18 Inch Baffle Vee for Fluid Control in Industrial Machinery
| Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 413228-1 |
| Manufacturer Part # | 413228-1 |
| Height | 1.5" |
| Width | 18.4" |
| Depth | 18.9" |
| Weight | 5.38 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 413228-1 Baffle Vee
