Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
AllPoints 41155 5.45 Inch Electric Heat Element with Corrosion Resistant Coil
Item:
#1479213
Technical details
| Manufacturer | Gold Medal |
|---|---|
| Model Number | 41155 |
| Manufacturer Part # | 41155 |
| Height | 1.15" |
| Width | 5.45" |
| Depth | 5.45" |
| Weight | 0.69 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
AllPoints 41155 5.45 Inch Electric Heat Element with Corrosion Resistant Coil
$178.36
Unit price
/
Unavailable
