Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Market Forge aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Market Forge units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Market Forge 411497C3 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cleveland 411497C3 3 Pole Contactor 40 Amp Electric for Commercial Kitchens
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 411497C3 |
| Manufacturer Part # | 411497C3 |
| Height | 2.25" |
| Width | 3" |
| Depth | 4" |
| Weight | 0.97 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | ??? |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 411497C3 Contactor, Amp 40 Full Load 50 Resistance Load, Type 3 Pole, Voltage 120 Vac Coil, Weight 0.966 Lb, Models Used In, Market Forge Et-3e Et-5e Et-6e Et-6e Et3e Msa-sb-2600, M24e18a M24e24a M24e32a M24e36a M24e42a M24e48a M36e18a, M36e24a M36e32a M36e36a M36e42a M36e48a 2600phe 2692phe, 3000 3092, Cleveland 22cet3a 36cdm16 36cem1648 36cgm16300 36csm16, Keating 2000 Series Electric Pasta Cooker, Hatco C Series C-12 C-12 C-13 C-15 C-15 C-17 C-17, C-18 C-24 C-27 C-27 C-30 C-36 C-39 C-4 C-45 C-45
