Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Vulcan Hart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Vulcan Hart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Vulcan Hart -411496-B1 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart -411496-B1 1 Inch DPST Rocker Switch 20A 125/250V White
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | -411496-B1 |
| Manufacturer Part # | -411496-B1 |
| Height | 2" |
| Width | 1" |
| Depth | 1.75" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart -411496-B1 [ Rocker ] [ Fits Hole 7/8" X 1-1/2" ] [ On/off ], [ Dpst ] [ Terminals 4 (1/4" Tabs) ], [ Amp/volts 20a/125/250v ] [ Color White Rocker & Bezel ], Vulcan, Fryer Series Ccfd Eef-m/sm Gef-m/sm Ref-m/sm, Spe Sper Spgr Tk-35 Grs 1erdo., Oven 7801a 7802a Et Ret Rgt-10 Sg-2 Sg-10 Sg-10sm, Sg-22 Sg-22e Sg-25m Sg-1010.series 7800 Sg-7800 Tag, Wolf
