Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket food display overhead lighting.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 411496-000E5 food display overhead lighting
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 411496-000E5 3/8 Inch Red Signal Light Flat Hat Style with Lock Tabs
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 411496-000E5 |
| Manufacturer Part # | 411496-000E5 |
| Height | 9" |
| Width | 0.5" |
| Depth | 1.5" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 411496-000E5 Red Signal Light 250v [ Fits Hole 3/8" X 1-5/16" ], [8" Leads ] [color Red("oven")] [ Type Hat Flat ], [ Bezel White] [ Fastener Lock Tabs], Vulcan Oven 148l 148lc 160l 160lc 24l 260l 260lc, 260lcc 36l 36lc 481l 481lc 48l 60l 60lc 60lcc, E24l E36l E48l E60l Mg12 Vb21 Vb2s Vr1c Vr2c Vr3c, Vr4c Vr5c Vr6c Vr7c Vtmb2 Vtmb22
