Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 410841-4 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 410841-4 5.75 Inch Gas Control with Thermocouple Magnet
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 410841-4 |
| Manufacturer Part # | 410841-4 |
| Height | 3.5" |
| Width | 5.75" |
| Depth | 4.5" |
| Weight | 2.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 410841-4 Lp Gas 1/4"cct Pilot Out 120 Vac Actuator, 3/4" Fpt In/out W/2 Bush 1/2" X 3/4" 120v Has Slot, With Thermocouple Magnet Mfg# 700-454 W/lp Conv., To Make The Valve #700-453., Market Forge Oven, Steamer M36g1a, Modular Gas Steamers, Vulcan Hart Fryer 714 1212 1414 1818 2020 2424, D-35 M-35. 7891e 7892e Hf91e Hf92e
