RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial grills and griddles.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 410602-00001 commercial grills and griddles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 410602-00001 22 Inch Cast Iron Radiant Element for Broiler
| Fits with Manufacturer | Hobart |
|---|---|
| Model Number | 410602-00001 |
| Manufacturer Part # | 410602-00001 |
| Height | 1.31" |
| Width | 1.45" |
| Depth | 8.74" |
| Weight | 27.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hobart 410602-00001 Cast Iron Radiant ( 22"l X 3-3/4"w X 3-1/4" High ), 1" Above V Has Tab On One End 44 Points On Bottom., Vulcan Broiler Ghcb34s Hmcb-51 M7806 M7809 Series Hgb
