RestaurantSupply.com is your trusted source for Vulcan Hart aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Vulcan Hart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Vulcan Hart 41005 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart 41005 Thermostat Cap 48 Inch Bulb 1/4 Inch x 6 Inch
| Fits with Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | 41005 |
| Manufacturer Part # | 41005 |
| Height | 3.75" |
| Width | 6.75" |
| Depth | 2.13" |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett 41005 Thermostat, Cap 48" Bulb 1/4" X 6", Blodgett Bch-30e Bch-40e Blg-30e Blg-40e Blp-30e, Blp-40e Blt-30e Blt-40e Btt-12e Btt-16e Btt-16g
