RestaurantSupply.com is your trusted source for Blodgett bakery deck ovens.
- Authorized Blodgett dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Blodgett 40991 bakery deck ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett 40991 4.45 Inch Stainless Steel Transformer 220V to 120V 100 VA
| Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | 40991 |
| Manufacturer Part # | 40991 |
| Height | 4.35" |
| Width | 4.45" |
| Depth | 5.7" |
| Weight | 4.45 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett 40991 Transformer (220/120ssc. 100va)