Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Vulcan Hart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Vulcan Hart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Vulcan Hart -408835 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vulcan Hart -408835 0.75 Inch Door Magnet with Double Magnet for Fryers
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | -408835 |
| Manufacturer Part # | -408835 |
| Height | 1" |
| Width | 0.75" |
| Depth | 2" |
| Weight | 0.13 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart -408835 Door Magnet W/strike 1-5/8" Slotted Ctrs Double Magnet., Vulcan Fryer 1gpc12 Ghx45 Ghx60 Ghx60t Ghx72 Ghxm45, Ghxm60 Ghxm60t Ghxm72 Gpc12 Gpc12s Gpc16 Gpc16s Vf1, Vf1d Vf2 Vf2d Vf90 Vfd90 Vmf1 Vmf1d Vmf2 Vmf2d
