RestaurantSupply.com is your trusted source for Doyon mixer parts and accessories.
- Authorized Doyon dealer, ensuring genuine commercial food preparation and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Doyon 40709000101116 mixer parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Doyon 40709000101116 0.75 Inch Food-grade Gasketing Self Gripping
| Manufacturer | Doyon |
|---|---|
| Model Number | 40709000101116 |
| Manufacturer Part # | 40709000101116 |
| Height | 0.5" |
| Width | 0.75" |
| Depth | 12" |
| Weight | 0.65 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Doyon 40709000101116 Gasketing Emka Self Gripping