FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Lincoln 4060192 Motor 9 Inch 208 to 240V Electric OEM Motor 3100rpm
| Manufacturer | Lincoln |
|---|---|
| Model Number | 4060192 |
| Manufacturer Part # | 4060192 |
| Height | 6.11" |
| Width | 9.9" |
| Depth | 11.9" |
| Weight | 12.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Lincoln 4060192 Motor 208/240v 3100rpm 3-5/8" Screw Mt Ctrs, 1/2" X 5" Shaft With 2 Flats 48y Frame Has 4 Prong Plug., Lincoln Sugests You Also Put New Insulation Seal On, Lincoln Part # 369470 # 32-1494, Lincoln Oven 1300
