RestaurantSupply.com is your trusted source for Blodgett bakery deck ovens.
- Authorized Blodgett dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Blodgett 40528 bakery deck ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett 40528 1 1/4 Inch Diameter Steam Hose 6 Feet Long with Reinforced Material
| Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | 40528 |
| Manufacturer Part # | 40528 |
| Height | 1" |
| Width | 1" |
| Depth | 1" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Weight | 0.5 |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett 40528 Steam Hose ( 1 1/4 X 6 L