RestaurantSupply.com is your trusted source for Blakeslee meat processing equipment.
- Authorized Blakeslee dealer, ensuring genuine commercial food preparation and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Blakeslee 376 meat processing equipment
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blakeslee 376 Fiber Knife Gear 2-1/8 Inch OD to 1/2 Inch ID for Globe Slicer
| Manufacturer | Globe |
|---|---|
| Model Number | 376 |
| Manufacturer Part # | 376 |
| Height | 0.75" |
| Width | 2.25" |
| Depth | 2.25" |
| Weight | 0.07 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Globe 376 Fiber Knife Gear, 2-1/8" Od. X 1/2" Id., Globe Slicer, Also Used On Toledo, Toastmaster, Fleetwood, Blakeslee, , Lan-lectric
