RestaurantSupply.com is your trusted source for Imperial commercial restaurant ranges.
- Authorized Imperial dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Imperial 37492 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Imperial 37492 11 Inch Electric French Plate Element Stainless Steel
| Manufacturer | Imperial |
|---|---|
| Model Number | 37492 |
| Manufacturer Part # | 37492 |
| Height | 6" |
| Width | 11" |
| Depth | 13" |
| Weight | 7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Imperial 37492 French Plate Element 240v
