RestaurantSupply.com is your trusted source for CROWN STEAM cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized CROWN STEAM dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock CROWN STEAM 3738-7 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
CROWN STEAM 3738-7 3.7/8 Inch High Water Level Probe to Fit Market Forge Southbend
| Manufacturer | CROWN STEAM |
|---|---|
| Model Number | 3738-7 |
| Manufacturer Part # | 3738-7 |
| Height | 0.8" |
| Width | 0.85" |
| Depth | 5.65" |
| Weight | 0.25 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
CROWN STEAM 3738-7 High Water Level Probe 3.7/8" Length Probe 3/8 Fpt With, 6-32 Threaded Electrical Top With Nuts., , Fits Market Forge Models, , Etp-10g Etp-5g St-5g, , Fits Southbend Models
