RestaurantSupply.com is your trusted source for Lincoln aftermarket conveyor ovens and impinger ovens.
- Engineered to match existing Lincoln units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Lincoln 371213 conveyor ovens and impinger ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Lincoln 371213 4.75 Inch Electric Axial Cooling Fan for Ovens and Toasters
| Fits with Manufacturer | Lincoln |
|---|---|
| Model Number | 371213 |
| Manufacturer Part # | 371213 |
| Height | 1.5" |
| Width | 4.75" |
| Depth | 4.75" |
| Weight | 1.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Lincoln 371213 Axial Cooling Fan 220v 50/60hz 20 Watt, Lincoln Oven 1030 1300 (s/n 3000400 & Above) 1301 1456, 1457., Roundup Toaster Series Hemt Dmt-2000
