RestaurantSupply.com is your trusted source for Lincoln conveyor ovens and impinger ovens.
- Authorized Lincoln dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Lincoln 370362 conveyor ovens and impinger ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Lincoln 370362 Thermocouple W/plug for Lincoln Ovens Stainless Steel
| Manufacturer | Lincoln |
|---|---|
| Model Number | 370362 |
| Manufacturer Part # | 370362 |
| Height | 1" |
| Width | 5" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.05 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Lincoln 370362 Thermocouple W/plug, Lincoln Oven 1116-080-a 1116-080-a1 1117-080-a, 1117-080-a1 1127-1 1130-080-a 1130-080-a1 1130-08h-a, 1131-080-a 1131-080-a1 1131-08h-a 1132-080-a, 1132-080-a1 1132-08h-a 1133-080-a 1133-080-a1, 1133-08h-a 1161-080-a 1162-080-a 1421-000-e 1433-000-e, 1434-000-e 1450 1454 1455 1456 1457
