Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Cambro specialty food pans and food pan accessories.
- Authorized Cambro dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Cambro 36CW-110 specialty food pans and food pan accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cambro 36CW-110 6 Inch Black Food Pan Polycarbonate Dishwasher Safe
| Manufacturer | Cambro |
|---|---|
| Model Number | 36CW-110 |
| Manufacturer Part # | 36CW-110 |
| Height | 6" |
| Width | 6.88" |
| Depth | 12.75" |
| Weight | 1 lb |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cambro 36CW-110 Color Black, Material Polycarbonate, Length 12-3/4", 324 Mm, Width 1/2" Flange, 13 Mm Flange, Temperature Range -40 To 99 C, -40 To 210 F, Type Dishwasher Safe, Keeps Contents As Cold As Stainless, Pans, Non-food Reactive, Stack Withou
