Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Lincoln aftermarket conveyor ovens and impinger ovens.
- Engineered to match existing Lincoln units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Lincoln 369823 conveyor ovens and impinger ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Lincoln 369823 Hall Effect Sensor 1-1/4 Inch Plug with Insulation Board
| Fits with Manufacturer | Lincoln |
|---|---|
| Model Number | 369823 |
| Manufacturer Part # | 369823 |
| Height | 0.2" |
| Width | 0.2" |
| Depth | 2.7" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Lincoln 369823 Hall Effect Sensor, 1-1/4" X 1-1/4" Board 3 Prong Plug With Insulation Board, Lincoln Oven 1116-000-a 1117-000-a 1130-000-a, 1131-000-a 1132-000-a 1133-000-a 1300 1301 1302 1303, 1304 1305 1306 1307 1308 1309 1310 1311 1312-000-e, 1313-000-e 1314-f24-e 1450 1451 1456 1457 1474 1475, 1476 1480 1600-000-a 1600-000a 1601-000-a 1633-000-ea, 1634-000-ea
