RestaurantSupply.com is your trusted source for Lincoln conveyor ovens and impinger ovens.
- Authorized Lincoln dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Lincoln 369515 conveyor ovens and impinger ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Lincoln 369515 Conveyor Drive Sprocket 1.15 Inch Steel W Set Screw
| Manufacturer | Lincoln |
|---|---|
| Model Number | 369515 |
| Manufacturer Part # | 369515 |
| Height | 0.5" |
| Width | 1.15" |
| Depth | 1.15" |
| Weight | 0.02 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Lincoln 369515 Conveyor Drive Sprocket 12t 1/2" Thick W/ Set Screw, Lincoln Oven 1100 1101 1102 1103 1116 1116-080-a, 1116-080-a1 1117 1117-000-a 1117-080-a 1117-080-a1, 1127-1 1130 1130-000-a 1130-080-a 1130-080-a1, 1130-08h-a 1131 1131-000-a 1131-080-a 1131-080-a1, 1131-08h-a 1132 1132-000-a 1132-000-u 1132-080-a, 1132-080-a1 1132-08h-a 1133 1133-000-a 1133-080-a, 1133-080-a1 1133-08h-a 1160 1161 1161-080-a 1162, 1162-080-a 1163 1300 1301 1302 1303 1304 1305 1306, 1307 1308 1309 1310 1311 1921 1922
