RestaurantSupply.com is your trusted source for Lincoln cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Lincoln dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Lincoln 369507 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Lincoln 369507 2.65 Inch Bimetal Hi-limt T Stat for Cooling Fan
| Manufacturer | Lincoln |
|---|---|
| Model Number | 369507 |
| Manufacturer Part # | 369507 |
| Height | 1.55" |
| Width | 2.65" |
| Depth | 2.9" |
| Weight | 0.04 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Lincoln 369507 Bimetal Hi-limt T Stat For Cooling Fan 120 - 20 F, Qty 2 Tab Term 1/4", Lincoln, Oven 1000 1001 1004 1005 1040 1041 1100 1101 1102, 1103 1116 1116-000-a 1116-080-a 1116-080-a1 1117, 1117-000-a 1117-080-a 1117-080-a1 1130 1130-000-a, 1130-080-a 1130-080-a1 1130-08h-a 1131 1131-000-a, 1131-080-a 1131-080-a1 1131-08h-a 1132 1132-000-a, 1132-080-a 1132-080-a1 1132-08h-a 1133 1133-000-a, 1133-080-a 1133-080-a1 1133-08h-a 1160 1161, 1161-080-a 1162 1162-080-a 1163 1200 1201 1204, 1205 1240 1241 1421-000-e 1433-000-e 1434-000-e, 1454 1455 1456 1457 1600 1600-000-a 1601, 1601-000-a 1622 1623 1628 1629 1646 1647 1650, 1651 1652
