Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Lincoln aftermarket conveyor ovens and impinger ovens.
- Engineered to match existing Lincoln units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Lincoln 369425-AS conveyor ovens and impinger ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Lincoln 369425-AS 2 Pole 30 Amp Contactor 600 VAC Electric Lincoln Ovens
| Fits with Manufacturer | Lincoln |
|---|---|
| Model Number | 369425-AS |
| Manufacturer Part # | 369425-AS |
| Height | 4" |
| Width | 4" |
| Depth | 5" |
| Weight | 1.48 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Lincoln 369425-AS Contactor 208/240v, 2 Pole 30a 600vac Resistive N/o, Lincoln Oven 1300 1301 1302 1303 1304 1305, 1306 1307 1308 1309 1310 1311
