Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Lincoln aftermarket conveyor ovens and impinger ovens.
- Engineered to match existing Lincoln units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Lincoln 369422 conveyor ovens and impinger ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Lincoln 369422 Relay 1.75 Inch Omron 8 Pins Double Contact 10 to 12 Amps
| Fits with Manufacturer | Lincoln |
|---|---|
| Model Number | 369422 |
| Manufacturer Part # | 369422 |
| Height | 0.88" |
| Width | 1.75" |
| Depth | 1.63" |
| Weight | 0.09 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Indonesia |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Lincoln 369422 Relay 8 Pins [10/12 Amps] [220/240v ] [ 3/16" Male, Terminals]] [1-11/16" Mt Ctrs ] [omron ], Double Contacts, Lincoln Oven Series 1300, Southbend Steamer 2001/dual Power R-1
