RestaurantSupply.com is your trusted source for Lincoln conveyor ovens and impinger ovens.
- Authorized Lincoln dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Lincoln 369368 conveyor ovens and impinger ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Lincoln 369368 3.95 Inch Hi Limit W/manual Reset Bulb for Lincoln Ovens
| Manufacturer | Lincoln |
|---|---|
| Model Number | 369368 |
| Manufacturer Part # | 369368 |
| Height | 2.35" |
| Width | 3.95" |
| Depth | 4.9" |
| Weight | 0.33 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Lincoln 369368 Hi-limit W/manual Reset 60" Cap Bulb 5" X 1/8", Lincoln Oven 1421-000-e 1433-000-e 1434-000-e, 1454 1455 1456 1457 1646 1647 1650 1651 3240-2, 3262-2 3270-2
