RestaurantSupply.com is your trusted source for Lincoln conveyor ovens and impinger ovens.
- Authorized Lincoln dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Lincoln 369315 conveyor ovens and impinger ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Lincoln 369315 12 Inch Electric Heating Element 4500W Nickel Alloy
| Manufacturer | Lincoln |
|---|---|
| Model Number | 369315 |
| Manufacturer Part # | 369315 |
| Height | 3.55" |
| Width | 12.45" |
| Depth | 16.75" |
| Weight | 1.76 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Lincoln 369315 Heating Ele 220v 4500w