FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Lincoln cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Lincoln dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Lincoln 369213 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Lincoln 369213 15 1/2 Inch Diameter Blade Fan for Lincoln Oven Series 1000
| Manufacturer | Lincoln |
|---|---|
| Model Number | 369213 |
| Manufacturer Part # | 369213 |
| Height | 15" |
| Width | 18" |
| Depth | 18" |
| Weight | 3.76 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Lincoln 369213 15 1/2" Dia. 1/2" Bore, Lincoln Motor Mb-124 # 68-1266 230/240v, Lincoln Oven Series 1000 With S/n Beginning With A Q.
