RestaurantSupply.com is your trusted source for Lincoln aftermarket conveyor ovens and impinger ovens.
- Engineered to match existing Lincoln units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Lincoln 369190 conveyor ovens and impinger ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Lincoln 369190 1-5/8 Inch Drive Coupling with Yellow Sleeve for Lincoln Ovens
| Fits with Manufacturer | Lincoln |
|---|---|
| Model Number | 369190 |
| Manufacturer Part # | 369190 |
| Height | 1.25" |
| Width | 1.25" |
| Depth | 1.75" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Lincoln 369190 Drive Coupling 1-5/8" Long 1/2" Hole On One End With 3/8", Hole With D Flat On The Other End., Includes Yellow Sleeve # 28-1235, Lincoln Oven 1100 1106 1130 1136 1150 1151, S/n < 2011373.
