RestaurantSupply.com is your trusted source for Lincoln cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Lincoln dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Lincoln 369182 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Lincoln 369182 10 Inch Diameter Blade Fan Stainless Steel for Electric Motor
| Manufacturer | Lincoln |
|---|---|
| Model Number | 369182 |
| Manufacturer Part # | 369182 |
| Height | 10.45" |
| Width | 10.45" |
| Depth | 10.6" |
| Weight | 1.24 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Lincoln 369182 Stainless Steel Fan Blade, 10" Dia. X 1/2" Bore, For Motor # 68-1137 208/240v, For Motor # 68-1252 115v, Lincoln Oven Series 1100
