Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Lincoln aftermarket conveyor ovens and impinger ovens.
- Engineered to match existing Lincoln units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Lincoln 369178-AS conveyor ovens and impinger ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Lincoln 369178-AS 4 Inch Mercury Contactor Electric 120 Volt 35 Amp
| Fits with Manufacturer | Lincoln |
|---|---|
| Model Number | 369178-AS |
| Manufacturer Part # | 369178-AS |
| Height | 4" |
| Width | 4" |
| Depth | 5" |
| Weight | 2.33 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Lincoln 369178-AS Mercury Contactor 120v 35 Amp Resistive 3 Pole 3ph, Lincoln Oven Series 1100, , Ap#441723 1ph
