Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Imperial aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Imperial units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Imperial 36211 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Imperial 36211 6 Inch Electric Thermostat Fenwal for Imperial Fryer
| Fits with Manufacturer | Imperial |
|---|---|
| Model Number | 36211 |
| Manufacturer Part # | 36211 |
| Height | 1" |
| Width | 6" |
| Depth | 9.5" |
| Weight | 0.33 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Imperial 36211 Thermostat Fenwal, 10a 120vac 5a 240vac 75-550 F, Imperial Fryer Ifsop-25/40/75
