RestaurantSupply.com is your trusted source for Traulsen holding and proofing cabinets.
- Authorized Traulsen dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Traulsen 316-10208-00 holding and proofing cabinets
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Traulsen 316-10208-00 56 1/2 Inch Ext Bump Slider Component Thin Lightweight
| Manufacturer | Traulsen |
|---|---|
| Model Number | 316-10208-00 |
| Manufacturer Part # | 316-10208-00 |
| Height | 1" |
| Width | 1" |
| Depth | 56.5" |
| Weight | 2 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Traulsen 316-10208-00 56 1/2 Ext Bump Sldr Thnp Lt G