FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Blodgett bakery deck ovens.
- Authorized Blodgett dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Blodgett 31286 bakery deck ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett 31286 14 Inch Blower Wheel OEM for Commercial Ovens
| Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | 31286 |
| Manufacturer Part # | 31286 |
| Height | 4.55" |
| Width | 13.8" |
| Depth | 15.5" |
| Weight | 3.36 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett 31286 Kit Blower Wheel St300