Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for APW aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing APW units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket APW 311042 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
APW 311042 2.95 Inch Gas Safety Valve with Magnet Head
| Fits with Manufacturer | APW |
|---|---|
| Model Number | 311042 |
| Manufacturer Part # | 311042 |
| Height | 2.3" |
| Width | 2.95" |
| Depth | 3.4" |
| Weight | 0.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
APW 311042 Ts Safety Magnet Head And Gas Carrier 3-1/2" Wide, Gas In/out 7/16" Cct J Type Pilot In/out 1/4" Cct
