RestaurantSupply.com is your trusted source for APW cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized APW dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock APW 311011 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
APW 311011 4.1 Inch Safety Valve Assembly with 3/8 Inch FPT Adaptors
| Manufacturer | Bakers Pride |
|---|---|
| Model Number | 311011 |
| Manufacturer Part # | 311011 |
| Height | 3.1" |
| Width | 4.1" |
| Depth | 6.85" |
| Weight | 0.79 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bakers Pride 311011 3/8"fpt With Cct Adaptors For Each End (one Straight One, 90 Degrees), 3/16" Pilot Cct In/out With Adjustment Valve On Out
