Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Pitco aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Pitco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Pitco 310313 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Pitco 310313 18 Inch Lead Wires Hi-limit Adapter for Fryers
| Fits with Manufacturer | Metal Masters |
|---|---|
| Model Number | 310313 |
| Manufacturer Part # | 310313 |
| Height | 2.5" |
| Width | 0.5" |
| Depth | 3" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Metal Masters 310313 Hi-limit Adaptor 18" Wire Leads W/ 2 Screw Term Lugs, Anets Model, Cecilware Fryer Fm28 Fm28a Gf8 Gf10 Gf16 Gf16a Gf28, Gf28a., Frymaster Fryer Mac(50 51 150 151 250 251 350 351) Mj41, Mj41e Mj45e Mjcf Mjcfe All Computer Magic Ii & Iii., Garland Fryer, Pitco Fryer All Gas Fryers W/lch High Limit., Rethermalizer Rtg14 Rtg14 (taco Bell)., Southbend Fryer Model, Vulcan Fryer 7891e 7891g 7892e 7892g Hf91e, Hf91g Hf92e Hf92g., Wolf Model Wtf-35 Wtf-42
