RestaurantSupply.com is your trusted source for Merrychef rapid cook and high speed hybrid microwave ovens.
- Authorized Merrychef dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Merrychef 30Z1589 rapid cook and high speed hybrid microwave ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Merrychef 30Z1589 2 Inch Cavity Overheat Stat Electric For Commercial Ovens
| Manufacturer | Merrychef |
|---|---|
| Model Number | 30Z1589 |
| Manufacturer Part # | 30Z1589 |
| Height | 1.7" |
| Width | 2" |
| Depth | 5.45" |
| Weight | 1 lb |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Merrychef 30Z1589 Cavity Overheat Stat
