FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Ultrafryer aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Ultrafryer units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Ultrafryer 300055 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Ultrafryer 300055 3/4 Inch Npt Inlet Outlet Pump 7.6gpm Waste King
| Fits with Manufacturer | Waste King |
|---|---|
| Model Number | 300055 |
| Manufacturer Part # | 300055 |
| Height | 7.5" |
| Width | 4" |
| Depth | 4.25" |
| Weight | 9.42 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Waste King 300055 Inlet 3/4" Npt, Outlet 3/4" Npt, Gallons Per Minute 7.6
