RestaurantSupply.com is your trusted source for Magikitch'N aftermarket commercial grills and griddles.
- Engineered to match existing Magikitch'N units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Magikitch'N 30-03-00385 commercial grills and griddles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Magikitch'N 30-03-00385 22-1/2 Inch Long Aluminized Tubular Steel Burner with Air Shutter
| Fits with Manufacturer | Magikitch'N |
|---|---|
| Model Number | 30-03-00385 |
| Manufacturer Part # | 30-03-00385 |
| Height | 0.41" |
| Width | 1.07" |
| Depth | 8.71" |
| Weight | 2.43 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Magikitch'N 30-03-00385 Aluminized Tubular Steel Burner W/ Air Shutter, H Shaped, [ 22-1/2" Long ] [ 18-1/8" Burn ], Air Shutter # 261864 ( 1-1/4" ) Has Front & Side Slots, Magikitch N Broiler Series Fmp-rmb Rmb Rmb-apm.
