RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket faucet and drain accessories.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 3-SRV8-1 faucet and drain accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 3-SRV8-1 3/4 Inch Valve Relief 35 psi Brass Chrome-plated
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 3-SRV8-1 |
| Manufacturer Part # | 3-SRV8-1 |
| Height | 2" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 3.75" |
| Weight | 1.21 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 3-SRV8-1 Material Brass, Plating Chrome-plated, Inlet 3/4" Npt, Outlet 3/4" Npt, Pounds Per Square Inch 35
