RestaurantSupply.com is your trusted source for Southbend commercial restaurant ranges.
- Authorized Southbend dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Southbend 3-S162 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Southbend 3-S162 3.6 Inch Electric Valve Solenoid Corrosion Resistant
| Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 3-S162 |
| Manufacturer Part # | 3-S162 |
| Height | 3.45" |
| Width | 3.6" |
| Depth | 4.25" |
| Weight | 1.05 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 3-S162 Valve Solenoid