Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Lang aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Lang units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Lang 2V80502-03 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Lang 2V80502-03 3 Inch Gas Solenoid Valve 240000 Btu - For Grills
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 2V80502-03 |
| Manufacturer Part # | 2V80502-03 |
| Height | 2" |
| Width | 3" |
| Depth | 4.5" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 2V80502-03 [ Gas Nat/lp ] [ 1/2" Fpt In/out ] [ Nc ] [ 25 V ], [ Width 3" ] [ 240 000 Btu ] [ 1/4" Tab Term ], [ Brand Baso ] [ Mfg# H91dg-2 ], Imperial Oven Icv Icv6 >2006 Icvg, Lang/star, Grill G-(3ei 4ei 5ei 6ei)(all With S/n E51388 To E89816, And Beg With S/n F89817) Ggb-(24ti 36ti 48ti)(all, With S/n D79600 And Above) G(3 4 5)edsi., Series G Gc.
