RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg commercial grills and griddles.
- Authorized Star Mfg dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Star Mfg 2U-Z13804 commercial grills and griddles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star 2U-Z13804 Drive Motor 115v 5.5 RPM OEM 1 Phase with Durable Construction
| Manufacturer | Holman |
|---|---|
| Model Number | 2U-Z13804 |
| Manufacturer Part # | 2U-Z13804 |
| Height | 5" |
| Width | 2.7" |
| Depth | 3.7" |
| Weight | 2.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Holman 2U-Z13804 Drive Motor ( Ccw ) [ 115v ] [ 1ph ] [ 5.5 Rpm ] [.24 Amp ], [ 5/16" X 1 1/4" Shaft ] 1 9/16" Mt Ctrs., Belleco Toaster, Holman 210hx Ez10 Bz10 Tt300h Tt450
